Kviečiame devintos (pirmos gimnazijos) klasės smalsius, kūrybingus mokinius, besidominčius geografija, norinčius įvairiapusiškai išplėsti savo akiratį, keliauti ir pažinti savo gimtąjį kraštą, Lietuvą ir pasaulį, o taip pat susirasti bendraminčių ir draugų.

Jaunųjų Geografų Mokykla - JGM - yra respublikinė, neformalaus ugdymo, neakivaizdinė mokykla, turinti akademinę dvasią ir universitetinę sąrangą - joje nieko nėra privalomo (išskyrus, aišku, laikymąsi bendros tvarkos taisyklių) - žinių semsitės tik vedami troškimo užpildyti savo smalsumą. Tą jums padės padaryti savanoriškais pagrindais dirbantys Vilniaus universiteto ir kitų mokslinių institutų profesoriai, docentai ir mokslininkai. Ne mažiau svarbios yra ir socialinės patirtys: linksmos vakaronės prie laužo, žygiai, diskusijos, protmūšiai, susitikimai su žymiais geografais, keliautojais, ekskursijos po įdomius objektus ir daug kitokių veiklų. Taigi, JGM moksleivių gyvenimas sesijų metu nedaug kuo skiriasi nuo studentiškojo.

JGM yra trimetė. Patirties moksleiviai semiasi atostogų metu suvažiuodami į sesijas – žiemos, pavasario, vasaros ir rudens. Žiemos sesija yra skirta teoriniams-praktiniams užsiėmimams, kurie daugiausia vyksta Vilniaus universiteto Geomokslų institute. Be mokslų, taip pat vyksta pažintinės išvykos į įvairias geomokslines organizacijas, ekskursijos po Vilnių ir jo apylinkes. Pavasario, vasaros ir rudens sesijos (stovyklos ir ekspedicijos) yra daugiausiai skirtos praktinėms veikloms. Šios vyksta visą laiką skirtingose Lietuvos vietose - JGM moksleiviai pamato įvairias Lietuvos vietas ne tik kaip turistai, bet ir kaip jaunieji mokslininkai. Trečio kurso moksleiviai važiuoja į „tolimąją praktiką“ - ekspedicinę kelionę į kalnus Europoje ir už jos ribų. Kiekvienos sesijos svarbi dalis yra bendravimas, vakaronės, viktorinos, žaidimai. JGM puoselėjamos „žaliosios“ ekologinės, senosios baltiškosios ir žygeivystės tradicijos.

Visi vadovai ir dėstytojai dirba savanoriškai, todėl už dalyvavimą JGM veikloje mokėti nereikia, išskyrus simbolinį sesijos mokestį - paprastai tarp 5 ir 20 eurų. Prieš kiekvieną sesiją jos būsimiesiems dalyviams pateikiama visa informacija. Moksleivių dalyvavimas JGM irgi yra savanoriškas - nuo įstojimo iki baigimo.

JGM yra registruota Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre (LMNSC), jos veiklą organizuoja Lietuvos Geografų Draugija kartu su Vilniaus universiteto Geomokslų institutu. Ji įkurta 1986 metais šviesios atminties geografo, keliautojo, tuometinio Vilniaus Pedagoginio Instituto docento dr. Rimanto Krupicko, ir jo bendražygių.

Iki 2022 m. sausio 25 dienos užpildykite registracijos anketą, kurioje be savo kontaktinių duomenų, įkelkite trumpą (iki 200 žodžių) motyvacinį laišką - labai paprastai ir trumpai, savais žodžiais, paaiškinkite jūsų sąsajas - esamas ar norimas - su geografija, gamta ir jos pažinimu, kelionėmis ir t.t., kas jau patinka, ką norėtumėte išmokti, sužinoti, patirti - daugiau nei įmanoma esamoje aplinkoje (mokykloje, namuose ir t.t). Be to, paprašykite savo geografijos mokytojo(s) trumpos rekomendacijos (kurią mokytojai siunčia e-paštu info@jgm.lt) - tai nėra būtina, bet tai palengvintų tavo patekimą į JGM.

Pildyk anketa: https://goo.gl/forms/GvcLUXVRIYOxe9b63 ir junkis!

Naujai įstoję bus kviečiami į JGM žiemos sesiją bus iškarto pakviesti į JGM žiemos sesiją vasario viduryje, per šios žiemos mokinių atostogas.

Daugiau apie informacijos apie mus: www.jgm.lt, Facebook (Jaunųjų Geografų Mokykla) arba info@jgm.lt.

Iki susitikimo!