Mieli Moksleiviai!

Jaunųjų Geografų Mokykla vienija mokinius, kurie pirmiausia domisi geografijos, gamtos pažinimo pamokomis ir nori sužinoti, patirti daugiau negu pateikiama bendrojo ugdymo mokyklose. Jeigu tau nepatinka geografijos pamokos ar geografijos mokytojas, bet patinka būti gamtoje ir stebėti ją, tau smalsu kaip ir kodėl vyksta vieni ar kiti, natūralūs ar žmogaus sukurti, gražūs ir nelabai, procesai, ir norėtum sužinoti apie visa tai išsamiau - JGM tau patiks.

Visų pirma - JGM nėra tradicinė mokykla - pagal savo veiklos pobūdį ir jos organizavimą ji yra panašesnė į universitetą, o moksleiviai - į studentus. Moksleiviai skirstomi į kursus, panašiai kaip į klases, užsiėmimus veda universiteto ir kitų mokslo įstaigų dėstytojai ir mokslininkai.

Ką veikia JGM moksleiviai? Kaip ir geografinius mokslus studijuojantys studentai, jie studijuoja teorinius dalykus, atlieka praktines užduotis, dalyvauja lauko mokomosiose stovyklose, praktikose, na, ir linksmai leidžia laiką. Kadangi JGM yra respublikinė trimetė neakivaizdinė mokykla, tai reiškia, kad moksleiviai iš visos Lietuvos tris metus studijuoja kartu. Susitikimai vyksta keturis kartus per metus, mokinių atostogų metu. Kiekvienas iš susitikimų vadinamas sesija ir trunka kelias dienas. Žiemos sesija vyksta Vilniaus universitete ir ji daugiausiai skirta teorinėms žinioms. Visos kitos trys (pavasario, vasaros ir rudens) sesijos - vyksta gamtoje, kaip žygiai ir ekspedicijos. Jos daugiausiai skirtos praktiniam teorinių žinių pritaikymui, įvairių Lietuvos vietų pažinimui - lauko sesijos vyksta vis kitoje vietoje. Pavasario (rečiau rudens) sesijos metu dažnai organizuojama išvyka į užsienį, į kalnus.

JGM moksleiviui - kaip studentui - yra svarbus linksmas bendravimas. Jis vyksta įvairiose formose ir vietose: organizuojamos, dažnai vyresnių JGM moksleivių ar alumnų, viktorinos ir protiniai žaidimai, pravedamos vakaronės su liaudies ir turistinėmis dainomis, šokiais ir žaidimais. O pats nuoširdžiausias pasibuvimas vyksta vakarais prie laužo, palapinėse ar kambariuose...

Sesijų metu moksleiviai patys savarankiškai rūpinasi buitimi - niekas jiems nesako ką virti valgyti, kaip elgtis ar rengtis. Bet jie niekada nepaliekami vieni - iš vadovų ir vyresniųjų visada bus patarimas kaip užkurti laužą, kaip skaniau išsivirti, kaip tinkamiau apsirengti, kaip saugiai elgtis.

Tarp sesijų moksleiviai atlieka įvairius mokslo tiriamuosius darbus apie gimtąjį kraštą (gyvenamą vietą, tėvų ar senelių tėviškę ir pan.). Rezultatus skelbia spaudoje, mokyklos internetiniame puslapyje, o geriausieji - jaunųjų mokslininkų konferencijose.

JGM nėra skirta “moksliukams”: tai yra bendraminčių iš visos Lietuvos - smalsių, norinčių keliauti, tyrinėti, bendrauti, linksmai ir išradingai leisti laisvalaikį - mokykla. Būdama(s) joje tu pirmiausiai giliau pažinsite savo gimtąsias apylinkes, gimtąjį kraštą, aplankysi daug unikaliausių Lietuvos vietų, ir per tai išmoksi gėrėtis pasauliu, praplėsi savo vaizduotę, išsiugdysi kritinį mąstymą, labiau pažinsi save, sutvirtinsi pasitikėjimą savimi ir bendražygiais, susidraugausi ilgam su tais, su kuriais, tikriausiai, kartu studijuosi geografinius mokslus universitete, keliausi kalnais... Ir atsimink, kad ši mokykla nėra privaloma - joje mokiniai dalyvauja visiškai savanoriškai.

JGM, iš principo, yra nemokama mokykla: visi kas dėsto ir veda užsiėmimus yra atsidavę geografai, dažnai patys baigę JGM, ir atlygio už tai neprašo. Imamas tik simbolinis, 5-15 eurų, sesijos mokestis (kiekvienai sesijai truputį skiriasi), už kurį perkami įvairūs kanceliariniai reikmenys ir kt.

Daugiau ir aktualesnės informacijos apie sesijas ir kita rasi pasklaidęs kitus šios svetainės puslapius.

Į JGM kviečiame du kartus metuose: apie lapkričio vidurį ir apie balandžio vidurį. Anketos adresas pastovus: https://goo.gl/forms/GvcLUXVRIYOxe9b63. Kvietimai skelbiami šioje svetainėje, Facebook'e (žiūrėk apačioje), mokyklose. Nekantrauji? - tiesiog parašyk: info@jgm.lt

Laukiame tavęs JGM!!!