Mieli Moksleiviai!

Jaunųjų Geografų Mokykla vienija mokinius, kurie pirmiausia smalsūs geografijai, gamtos pažinimui ir trokšta sužinoti, patirti daugiau negu pateikiama bendrojo ugdymo mokyklose. Jeigu tau nepatinka geografijos pamokos ar geografijos mokytojas, bet patinka būti gamtoje ir stebėti ją, tau įdomu kaip ir kodėl vyksta vieni ar kiti, natūralūs ar žmogaus sukurti, gražūs ir nelabai, vyksmai, ir norėtum sužinoti apie visa tai išsamiau – JGM kaip tik tau.

Visų pirma, JGM nėra tradicinė mokykla – pagal savo veiklos pobūdį ir jos organizavimą ji yra universitetinė, o moksleiviai (ne mokiniai !). JGMe  jie skirstomi į kursus – ne klases, užsiėmimus veda universiteto ir kitų mokslo įstaigų dėstytojai ir mokslininkai.

Ką veikia JGM moksleiviai? Kaip ir geografinius mokslus studijuojantys studentai, jie studijuoja teorinius dalykus, atlieka praktines užduotis, dalyvauja lauko mokomosiose stovyklose, praktikose, na, ir linksmai leidžia laiką. Kadangi JGM yra respublikinė trimetė neakivaizdinė mokykla, moksleiviai atvyksta iš įvairių  Lietuvos vietų ir tris metus studijuoja kartu. Susitikimai vyksta keturis kartus per metus, mokinių atostogų metu. Kiekvienas iš susitikimų, vadinamų sesijomis, trunka kelias dienas. Žiemos sesija vyksta Vilniaus universitete ir ji daugiausiai skirta teorinėms žinioms. Visos kitos trys (pavasario, vasaros ir rudens) sesijos – vyksta gamtoje, kaip žygiai ir ekspedicijos. Jos daugiausiai skirtos praktiniam teorinių žinių pritaikymui, įvairių Lietuvos vietų pažinimui – lauko sesijos vyksta vis kitoje vietoje. Pavasario (rečiau rudens) sesijos metu dažnai organizuojama išvyka į užsienį, į kalnus.

JGM moksleiviui – kaip studentui , aišku, yra svarbus bendravimas – tiek mokslinis filosofinis, tiek linksmas, kūrybingas. Jis vyksta įvairiose formose ir vietose: organizuojamos, dažnai vyresnių JGM moksleivių ar alumnų, viktorinos ir protiniai žaidimai, pravedamos vakaronės su liaudies ir žygeiviškomis dainomis, šokiais ir žaidimais. O pats nuoširdžiausias pasibuvimas vyksta vakarais prie laužo, palapinėse ar kambariuose…

Sesijų metu moksleiviai patys savarankiškai rūpinasi buitimi – niekas jiems nesako ką virti valgyti, kaip elgtis ar rengtis. Bet jie niekada nepaliekami vieni – iš vadovų ir vyresniųjų visada bus patarimas kaip užkurti laužą, kaip skaniau išsivirti, kaip tinkamiau apsirengti, kaip saugiai elgtis.

Tarp sesijų moksleiviai atlieka įvairius mokslo tiriamuosius darbus apie gimtąjį kraštą  (gyvenamą vietą, tėvų ar senelių tėviškę ir pan.). Rezultatus skelbia spaudoje, mokyklos internetiniame puslapyje, o geriausieji – jaunųjų mokslininkų konferencijose.

JGM nėra skirta “moksliukams”: tai yra bendraminčių iš visos Lietuvos – smalsių, kūrybingų, norinčių keliauti, tyrinėti, bendrauti, linksmai ir išradingai leisti laisvalaikį – mokykla. Būdami joje JGMiečiai pirmiausiai moksliškai tiria būtent savo gimtąsias apylinkes, gimtąjį kraštą. O taip pat, aišku, aplanko daug Lietuvos vietų, ir per tai išmoksta gėrėtis pasauliu, praplėsti savo vaizduotę, išsiugdyti kritinį mąstymą, labiau pažinti save, sutvirtinti pasitikėjimą savimi ir bendražygiais, susidraugauti ilgam su tais, su kuriais, tikriausiai, kartu studijuos geografinius mokslus universitete, keliaus kalnais… Ir atsimink, kad ši mokykla nėra privaloma – joje moksleiviai dalyvauja visiškai savanoriškai.

JGM yra visiškai nekomercinė: visi kas dėsto ir veda užsiėmimus yra atsidavę geografai, dažnokai patys baigę JGM, ir atlygio už tai neprašo. Imamas tik simbolinis, 10 eurų sesijos mokestis, už kurį perkami įvairūs kanceliariniai reikmenys ir kt.

Daugiau ir aktualesnės informacijos apie sesijas ir kita rasi pasklaidęs kitus šios svetainės puslapius.

Į JGM kviečiame du kartus metuose: apie lapkričio vidurį ir apie balandžio vidurį. Sek šį puslapį, Facebook ir Instangram. O jei visiškai nekantrauji,  tiesiog parašyk: info@jgm.lt

Laukiame tavęs JGM!!!