Baigėsi JGM 2022 Žiemos sesija. Ji vyko vasario 14 -18 dienomis Vilniuje. Dalyvavo virš 20 vaikų,  dauguma buvo naujokai pirmakursiai. Teorines paskaitas VU Chemijos ir geomokslų fakulteto Geomokslų institute (buv. VU gamtos mokslų fak.) keitė praktiniai užsiėmimai lauke ir kitose įstaigose. Pandemija reguliavo programą, dėl jos „Laurencijos“ nešokome - bet „Karalius Abrahamas“ už rankų laikytis nereikalauja :)

Pirmasis pusdienis buvo skirtas geologijai. Moksleiviai tyrinėjo uolienas ir šlifus petrografiniu mikroskopu (Ačiū Vaidai Kirkliauskaitei laboratorijos ir kolekcijos paruošimą), susipažino su mikrofosilijų pasauliu ir jo reikšme (užsiėmimą vedė dr. Giedė Vaikutienė), o dr. Eugenija Rudnickaitė pravedė ekskursiją po VU Geologijos ir mineralogijos katedros Geologijos muziejų. Susifotografavome su mamutu Goša.

Su Goša

Antradienį Agnė Jasinavičiūtė iš Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba vedė užsiėmimus nacionaliniame lankytojų centre ir parke netoliese jo. Po pietų, Juozas Šimkus su Gediminu ir Ryčių iš LHMT (Meteo.lt) pasakojo apie hidrologiją, rodė kaip išmatuoti Vilnelės debitą. Po to sekė Verkių regioninis parko ir jo lankytojų centro lankymas.

Vasario 16-tos rytą, kartu su mūsų šalies vadovais, pagerbėme J. Basanavičių ir 1863-čių metų sukilimo dalyvius Rasų kapinėse, po to užlipome ant Gedimino kalno. Po pietų dr. Giedrė Godienė iš VU CHGF Geografijos ir kraštotvarkos katedra skaitė paskaitą apie kraštovaizdį ir mokė tyrinėti ir žavėtis medžiais Lazdynuose ir visur kitur. Po to grįžome į centrą švęsti, gėrėtis laužais Gedimino prospekte, dronų pasirodymu...

Prie Basanavičaus

Ketvirtadienį iš ryto dr. Gintautas Stankūnavicius iš VU Hidrologijos ir klimatologijos katedros pasakojo apie meteorologiją aviacijoje, po to visi skubėjome į Valstybės pažinimo centrą prie prezidentūros. Susipažinę su valstybės valdymu traukinuku nubildėjome į Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos Žemės gelmių informacijos centrą Vievyje, kuriame Vytautas Puronas supažindino su Lietuvos geologinio metraščio biblioteka. Grįžę į Vilnių JGMiečiai dalyvavo geografiniame protmūšyje, kurio daugiau ar mažiau sklandžią eigą palaikė geografijos trečiakursės Liucija ir Brigita Surutkevičiūtė.

Penktadienį, paskutinę sesijos dieną, iš ryto prof. dr. Algimantas Česnulevičius iš VU Kartografijos ir geoinformatikos katedros skaitė paskaitą apie kartografiją, po to vyko asmenukių fotosesija sesija su penkiais labiausiai patikusiais Vilniaus objektais, pasinaudojant Jurgitos Rimkuvienės ArcGis programėle. Aptarę sesiją, suvalgę „Signatarų“ protmūšyje laimėtą tortą išsiskirstėme iki pavasario sesijos Rusnėje....

Loreta Kisnieriūtė iš LMNŠC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyrius padėjo suorganizuoti nakvynę ir saugaus elgesio taisykles/blankus.

Nuoširdžiausia padėka visiems prisidėjusiems prie JGM žiemos sesijos, prie visapusiškai išsilavinusios (geografinės ir ne tik) ateities kartos kūrimo šiais užimtais ir gana niūriais laikais!

 

Daugiau nuotraukų JGM albume (vartot. ir slaptažodis - jgm)